Výrobci žárovek do předních světlometů musí dodržet u všech produktů zákonem stanovená kritéria. Některé normy nejsou dané zákonem, ale technickou kompatibilitou v rámci elektrické soustavy poháněné akumulátorem.
H7 12 V 55– to jsou nejvyužívanější autožárovky do předních světlometů. H7 znamená označení patic pro tzv. jednovláknové žárovky, které jsou ve světlometu umístěné zvlášť pro potkávací a zvlášť pro dálková světla. Některé starší světlomety používají žárovky H4, kde jsou vlákna dvě, a ta zajišťují světla potkávací i dálková z jednoho zdroje. 12V je provozní napětí, které poskytují autobaterie u všech osobních vozidel a musí být o všech zdrojů světla shodné. Pro nákladní automobily však platí hodnota 24 V. A konečně 55 W je příkon, který musí mít rovněž všechna svítidla.
Obyčejnou anebo nadstandardní
Jestliže uslyšíte výraz „nadstandard“, vybaví se vám některé příklady ze života, např. nadstandardní pokoj a péče v nemocnici, nebo luxusní oblečení, obuv, domácí spotřebiče, nábytek atp. U žárovek do auta je v dnešní době paradoxně nadstandard ve skutečnosti standardem, neboť se vyvíjí spolu s podmínkami provozu na silnicích, a ty se za posledních dvacet, třicet let výrazně změnily. Co je dnes u autožárovek považováno za běžné, bylo běžné i před mnoha lety. Za tu dobu ovšem zhoustl provoz, po silnicích se prohání vozy se silnější pohonnou soustavou a také jejich karosérie je mohutnější. To se také projeví při střetnutí dvou aut, je zkrátka rozdíl, srazí-li se dva Trabanty, než dva robustní vozy SUV.
V zájmu své vlastní bezpečnosti bychom měli pamatovat na tato fakta a raději se zaměřit na silnější a výkonnější autožárovky, např. Osram Night Breaker Laser nebo Cool blue intense. Více jasu, kontrastu a širší a delší světelný kužel a chladnější odstín bílého světla zajistí řidičům při jízdě více pohodlí a také bezpečí.